| AvM94 a întrebat:

Salut, Golf 4.
mi s-a spart futunul la servodirectie in mers si a curs aproape tot uleiul, volanul a inceput sa se miste greu, trageam cu toata forta de el, in fine. am schimbat furtunul am pus ulei dar pana sa fac asta am mai mers circa 20 km sa ajung acasa. in fine dupa ce am schimbat furtunul si am pus ulei, volanul merge cand greu cand usor. s-a dus pompa sau ceva pe la caseta de directie?
p.s nu i-am facut aerisirea

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu i-ai facut aerisirea.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ti-ai cam raspuns singur.
Daca nu i-ai facut aerisirea, ar putea sa dea de goluri de aer, atunci cand merge greu.
Daca faci aerisirea si tot asa merge, probabil s-a dus pompa, din cauza ca a mers pe uscat.

| Julian_Xander_1988 a răspuns:

Da, este de la caseta de directie.
Am patit si eu. Uite aici un numar ce m-a rezolvat si pe mine 0721182653. e un nene ce are si piese auto dar e mester de ceva ani. Nu strica o intrebare