| AlexandruInu a întrebat:

Salut, in curand fac 18 ani si vreau sa invat legislatia, am o carte editura National dar este din 2011, mai este buna acum in prezent?

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

E-drpciv.ro

| anonimg a răspuns:

Cumpăra legislația din 2018. Sau aștepți 2-3 luni ca să o cumperi pe cea din 2019. În fiecare an se modifică și se adaugă mici lucruri.
Te poți înscrie la școala de șoferi chiar și cu 3 luni înainte ca să împlinești 18 ani.

| Yurisa a răspuns:

Legislatia rutiera?

| sweetys a răspuns:

Nup. Incearca sa iti iei ultima versiune. In 7 ani au schimbat contravenitii, amenzi, puncte, etc.

| DanielPH a răspuns:

Intra pe internet si cauta scoala rutiera. Acolo ai legislatia, mediu de invatare, toate itrebarile ce iti pica la examen, plus ca iti explica si audio-video. Am luat sala cu 25 invatand de acolo, eu si mii de oameni. Succes!

| AlexuTzzuAlex2000 a răspuns:

Invata de pe scoala rutiera, eu asa am facut. Am luat permisul acum 3 luni si ceva cred fara sa am carte. Am si niste videoclipuri pe Youtube despre cum am luat permisul, de unde am invatat, am vorbit si despre masina la 18 ani. Daca vrei arunca o privire peste video-uri, poate iti sunt de folos. https://www.youtube.com/channel/UCPgLtkiJPFImYRYUnPnsSQQ?view_as=subscriber

| Paulross a răspuns:

Nu este de actualitate prea mare, unele legi s-au schimbat in ultimii 7 ani, iti sigerez sa iti cumperi una din 2018 este mai ok asa, desi majoritatea scolilor de soferi iti dau ei cartea pentru legislatie cand te apuci de scoalahappy