| Spurtzizc a întrebat:

In curand implinesc 18 ani si deja sunt in scoala de cateva luni. Acum imi strang bani pentru o masina. Budget 3.000 Euro.
Ce imi recomandati intre:

Volkswagen Golf V 1.6 FSI, an 2005, benzina, manual si 210. 000km.

SAU

Volkswagen Golf V 1.6, an 2007, benzina, manual si 215. 000km.

?

Dau funda!:!

5 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Sfatul meu personal este sa te gandesti de cateva ori inainte.
La 3000€ nu prea cred ca iti vei lua tu un Golf V in stare buna fie el si pe benzina.

In rest din cele doua... e simplu, il alegi pe ala mai bun, nu e o diferenta asa de mare nici ca varsta nici ca an de fabricatie, il alegi pe ala mai intretinut, care arata, sau mai bine spus, care functioneaza mult mai bine.
Recomand sa consulti si un mecanic care sa verifice putin masinile inainte sa dai banii, nu de alta, dar sa nu ai regrete dupa.

| bushyalex a răspuns:

Personal urăsc golful, vw in general imi pare o masina plictisitoare, nici ca aspect nu ma incanta.As prefera in schimb o Mazda 3, Ford, audi a4 b5 1,8T

| MihaiXD28 a răspuns:

Bună. La bani aia nu Îți gasesti tu un Golf V calumea. adică, sigur are ceva defect dacă îi asa ieftin. Și eu recent am terminat școala de soferi și mi-am cumpărat un Passat din 2003 1.9 diesel. 3200 euro am dat pe el. Nu regret deloc ca l-am cumpărat. Mai bine cauta-ți o masina calumea, nu te avanta așa tare.

| Spurtzizc explică (pentru MihaiXD28):

Cati km are?
Eu cumpar masina din Suedia deoarece aici locuiesc. Tot ce am gasit pe la 3.000 euro, are in jur de 200. 000km, dar arata bine.

| spiderone a răspuns:

Nu te uita la Golf big grin
Personal recomand Peugeot.Sunt mai ieftine, si, personal cred ca sunt mai frumoase.Recomand un 207.
Dar totusi, dintre alea doua, recomand aia mai noua