| alexandero a întrebat:

Salut, intrebarea mea este daca se merita sa faci categoria A1?
Deoarece cu noua legislatie nu pot sa fac A.
Si daca vreau sa fac B+A1 pot folosi acelasi dosar?
Si ce viteza prinde una cu motor de 125?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru fiecare categorie trebuie dosar separat, doar certificatul de cazier judiciar il poti folosi in copie, in al doilea dosar.
De la 18 ani poti obtine categoria A2, aceasta este valabila si pentru motocicletele mai mici, respectiv cele pentru care se incadreaza la cat. AM si A1. Tot de la 18 ani se obtine si categoria B.

| alexandero explică (pentru Ioandelasal):

Am 19 ani. problema este ca in orasul meu nu are nimeni categoria A2 ca faceam A2..numai la 60km.

| Hieer a răspuns:

Nu, nu se merită.

| alexandero explică (pentru Hieer):

De ce nu se merita?