| Sooorin a întrebat:

Salut, la masinile aduse de peste ocean se plateste si se ia in considerare norma euro la noi?

Răspuns Câştigător
| Diurpaneus a răspuns:

Indiferent din ce tara este importata masina se ia in considerare norma europeana de poluare. Dacanu este stabilita de catre producator, aunci aceasta se va stabile la RAR.

| relian a răspuns (pentru Diurpaneus):

Producatorul unde arata ce norma de poluare are masina respectiva? Adica scrie pe acte sau undeva pe masina?

| Diurpaneus a răspuns (pentru relian):

Daca ai VIN-ul poti verifica masina aici pentru ford http://www.etis.ford.com/vehicleSelection.do sau daca ai actele in TUV scrie norma de poluare

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Se ia in considerare, problema e ca trebuie sa iti stabileasca RAR ul norma, lucru care costa destul de mult