| robert197 a întrebat:

Salut, la o masina automata, am observat ca schimbarile de viteza au inceput sa difere, de exemplu, cand apesi acceleratia mai tare se da inferioara, care duce in 3-4 mii turatii, insa acum nu se mai intampla lucrul asta, iar daca o turez treptat merge doar pana in 3mii, insa viteza creste si nu pare a fi un mod lip. N-am primit eroare in bord sau altceva. Aveti ceva idei?

1 răspuns:
| SoulReaver a răspuns:

Primul lucru ar trebui sa verifici nivelul uleiului din cutie. Dupa sa mergi la service sa puna un tester pentru cutie. Sper ca stii că la automate daca mergi cu uleiul sub nivel se strica relativ repede.