| Joker1958 a întrebat:

Salut la o skoda superb model 2004 mi s-a ars un bec xenon. Am si faza scurta si faza lunga pe acel far dar s-a ars doar faza lunga. As vrea sa stiu daca trebuie sa le schimb pe aman2 pentru ca am auzit ca difera nuanta de albastru a becului? funda

1 răspuns:
| florin223 a răspuns:

Salutare
Nu trebuie sa le schimbi pe aman 2
Trebuie sa iei bec de aceeasi culoare daca este kit ul de fabrica temperatura de culoare este 4300k dar poate fi si 6000k care este mai alb.si daca ar diferi cu cat de mult crezi ca ar fi diferenta? Numai un ochi foarte bun ar recunoaste chestia asta dar in trafic pe faza lunga nu se va observa daca becurie sunt originale de fabrica pe masina