| ROmanHBT a întrebat:

Mașina Opel tigra este buna pentru un începător?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, masina Opel tigra este o masina sport si nu este recomandata incepatorilor.
Pentru un incepator este indicata o masina cu capacitate mica si foarte mica si de asemenea o masina care nu-i atat de performanta si rapida.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

E buna, dar sa nu te lasi furat de peisaj, ca e o masina rapida, in care nu prea simti viteza, si poti face prostii.
Pana si cea mai mica motorizare are aproape 100cp, si e usoara... Deci, ca masina e buna, dar ai grija cat o calci.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Nu te baga, aia e ascutitoare nu masina.

| LTAA a răspuns:

Nu. Recomand Corsa sau Astra, eventual cu trapa. Tigra e nepractica si puternica.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru LTAA):

Nu specialistule, cu trapa nu se mai fac de mult masini de cand se fac cu AC. Tigra oricum ar fi e masina " pe viata ", in primul rand, restul nu mai conteaza.