| Aalexander a întrebat:

Salut.
Mi-am luat un modulator fm, i-am setat frecventa ca cea de la radio si tot ce se aude e melodia de la radio foarte incet si un fasait puternic...
Care-i faza? trebuie o anumita frecventa sau cum?
http://olx.ro/......2StAW.html

3 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Probabil e defect, daca spui ca ai setat aceeasi frecventa pe ambele dispozitive si nu s-a auzit nimic din melodia de pe modulator...

| Celcareajuta a răspuns:

Sunt mizerii modulatoarele in general, eu am aruncat 300 de lei asa sad mai bine un cablu aux daca poti sa pui

| Aalexander explică (pentru Celcareajuta):

Am un fiat punto in 2 portiere din 2001. nu cred ca mere, nu? Nu prea ma pricep la masini.
Stii altceva ce pot face sa ascult muzica mea in masina?