| bogdan007 a întrebat:

Saluatre!
Acum circa un an mi-am cumparat un modulator pentru masina.la inceput se auzea clar dar de la un timp am remarcat ca sunetul se aude un pic fasait...am dat pe alt post (KissFM) si acolo se auzea clar dar cand am revenit pe frecventa modulatorului se auzea la fel de sters(fâsâit)...Stie careva cum pot sa il fac sa se auda mai clar sau ce setari sa ii fac din telecomanda?

PS...Am un logan iar casetofonul este stockhappy(caseta)

5 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Cel mai sigur este din cauza modulatorului, acum depinde si de fir este posibil sa fie pe undeva putin strobit sau chestii de genul asta dar daca spui ca pe alt post de auzea km este decalibrat si or il duci la o firma care se ocupa cu asa ceva or il schimbi. La firma te costa intre 30 si 70 de lei in functie de model, daca este unul bun merita, daca este vreo chinezarie sau cine stie ce mai bine il schimbi decat sa mai bagi bani in el!

P.S.
Daca acum ai circa un an cum ai masina? laughing

| Cioxan a răspuns:

Vezi sa il bagi bine in "mufa" (la alimentare)! Uneori si la mine daca nu e bagat modulatorul bine se aude rau de tot. Sau poate sa fie chiar de la modulator : nu prea poti sa setezi nimic din telecomanda big grin!

| Popmusic a răspuns:

SPAMu.php?user=Loryta

| TheLastCookie a răspuns:

Pai nu poti face chestia cu telecomanda
Pentruca ar dura aproape o saptamana
Eu am incercat asta a mers apoi nu

| bogdan007 explică:

Pai chinezarie e sigur.cand il aprind apare pe ecran un scris in chineza:))...o sa incerc si sa il bag mai bine mufa...si o sa mai citesc pe net sa vad ce ii pot face.app.este asemanator cu el din imaginea de mai jos:

http://www.google.ro/......tp?/imgres

PS...masina e din 2006 si are doar 30.000 Km(iese din garaj o data la o saptamana)...deci FurtunaDiesel te asigur ca e in perfecta stare;)