| Georgian22 a întrebat:

Salut.Nu mai imi da ulei la lant.Am o drujba si nu stiu ce
s-a infundat (ori din camera de ulei ori orificiul de langa lant ) Cum rezolv problema?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Cum nu stii si nici nu ai de unde ghicii ce s-a infundat la drujba, este mai sanatos si mai ieftin chiar, s ao duci la un specialist sa o desfaca si sa-i faca reparatia.
Daca o desfaci tu, risti sa nu mai poate fii facuta niciodata si atunci, in loc sa platesti 20-30 de lei pentru reparatie, platesti vreo 200-300 pe una noua (sau cat o costa).

| ExprimareLibera a răspuns (pentru Violleta2022):

Fara supărare, dar dacă te depășește mecanica, de ce tot dai răspunsuri aici? Înțeleg libertatea de exprimare, dar mai bine taci decât să induci oamenii în eroare. Ori tu nu ai ce face ziua si dai răspunsuri pentru puncte, ceea ce ar fi foarte trist. O zi buna.

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

O desfaci (cu mare grijă, mai ales când umbli cu lanțul - taie destul de rău!) și cureți cu mare grijă canalul de ungere (dintre rezervor și lamă), dar și canalul din lamă care duce efectiv uleiul de ungere spre lanț.
Mai mult ca sigur sunt pline de rumeguș.
Citește manualul de utilizare!