| craniul a întrebat:

Salut,
Pe 27 decembrie 2012 am avut sala la examenul auto... am luat-o big grin asa ca pe 24 ianuarie 2013 am traseul. Sa zicem ca iau si traseul deoarece sunt de parere ca ma descurc. Pot luat dovada inlocuitoare de permis auto tot in ziua de 24? Dupa ce timp imi vine permisul prin posta(mentionez ca am domiciliul la tara).
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| BassHunter13 a răspuns:

Daca iei orasu in data de 24 dovada nu o poti ridica decat ziua urmatoare, trebuie sa mergi la politia rutiera la permise si ti-se elibereaza dovada valabila 15 zile..Permisu ai sa il primesti acasa in 10zile! maxim 12! Succes!

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, o poti lua.
Permisul il primesti in cca 2 saptamani.

| CatalinOrzan a răspuns:

Dupa apx 10 zile normal, dar acum...

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cel mai probabil ca da, o poti lua

| AllForOneAndOneForAll a răspuns:

Da doar daca ceri stampilasa si semnata.bafta

| SSophie a răspuns:

Nu stiu sigur daca se poate lua imediat gandeste-te examinatorii nu au calculatoarele la ei, plus ca dosarul va ramane sa examinator sa-l prezinte la eliberari si eu stiu ca de acolo iti vor elibera si dovada dar cel mai simplu te duci pe 25 unde ai depus dosarul si iti ceri dovada cu buletinul la tine astfel nu ai niciun stres. S-ar putea sa vina si mai de vreme de exemplu 5-7 zile.Depinde in ce judet dai si de permis.