| Călin_Costel_1992 a întrebat:

Recomandări pentru o mașină până în 2000€?

4 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ford Focus 1.8 TDDI
Opel Astra G
Renault Clio 2
Mercedes C180
Opel Vectra B 1.7 TD, 1.8 16v sau 2.0 DTI
BMW E46 (la limita bugetului)
Opel Zafira A
Volkswagen Transit 4
Mercedes Vito 1
Dacia Logan 1.4-1.6 mpi
As putea sa continui, dar ar fi fost mai normal sa dai cateva detalii despre cum vrei sa folosesti masina (calatorii lungi/scurte, numarul de pasageri, urban/extraurban).

| Basileu a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Cum sa uiti de Golf IV benzina laughing (14/16)

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Basileu):

A intrebat de masini... Ce treaba are Golful?

andreia67
| andreia67 a răspuns:

Dacia Logan benzina, 1.4 sau 1.6 8V, preferabil dupa 2007 ca au tabla mai buna. Cauta una cu tabla impecabila (tinuta in garaj) si fara vreun accident major, mecanica e relativ ieftin de pus la punct fata de caroserie. Sau eventual un Sandero daca vrei hatchback si gasesti in banii astia.