| alexush a întrebat:

Salut..si-a luat tata sau ne-am luat un ford focus ghia din 2001. vrea sa stie pe unde se pune lichidu pentru parbriz..sincer,nici eu nu stiu..eu sunt doar copilot. ceao

Răspuns Câştigător
| ShoboM a răspuns:

De obicei la focus e langa aripa, ori in dreapta ori in stanga, de ex http://opelastra.ro/poze/motor_ford_focus_2001_1.6_gri.jpg e pe partea soferului vezi capacul galben

3 răspunsuri:
| kurinkita a răspuns:

La ambele Focusuri MK1 pe care le am, din care unul Ghia, e in partea dreapta cum a motorului, cum te uiti din fata. Are un capac galben cu un parbriz desenat.

| ShoboM a răspuns:

Spune-ne si noua ce motor are, benzina sau diesel ca difera pozitionarea in compartimentul motor.

| usernameinvalid a răspuns:

Vezi ca pe capac trebuie sa arate un stergator de parbriz.