| Emanuel_Cocut_1999 a întrebat:

Salut, stie cineva care din cele 2 masini consuma mai putin? Passat b5 ahu 90cp si modelul putin mai nou passat b5.5 131cp?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Motorul de 90 cp se cam chinuie pe o masina asa mare și clar consuma ceva mai mult

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Cumperi masina cu 8 brate consumabile, si te uiti la consum, daca o sa fie 6 sau 6.5?
Passat b5, b5, 5 si b6 sunt niste daune financiare pe roti, consumul e cea mai mica investitie pe care o vei face la asa ceva.
Daca esti zgarcit, fugi de ele. Daca esti fraier, cumpara-ti...

| ClaudiuM1997 a răspuns:

In opinea mea motorul de 90cp e cam putin pentru asa masina mare.Mai bine cel de 131cp si consumul zic ca tot pe acolo e.

| CbtRaduRO a răspuns:

Cel de 131 cai (1. 9TDI) Dar, să știi că întreținerea este putin mai ridicată la acest model