| Anelis_Alin_1980 a întrebat:

Stie cineva cum pot inmatricula o masina adusa din Germania, fara numerele de acolo, si fara contractul vanzare-cumparare pe numele meu? Precizez ca am contractul, dar nu e in contract nici persoana de la care am cumparat.o. Astept raspuns, va rog mult!

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

N-o poti inmatricula.
In situatia expusa nu-ti pui problema ca nu este ceva in regula cu masina?

| Anelis_Alin_1980 explică (pentru Ioandelasal):

Masina a fost verificata de politie, nu e furata, nu are nmk...Am toate actele ei, chiar traduse. Dar nu stiu cum sa fac...in contract e trecuta o persoana roamana. Cu baiatul de unde am cumparat.o, din pacate am pierdut legatura.

| Ioandelasal a răspuns (pentru Anelis_Alin_1980):

Poti sa ai actele, daca n-ai contractul de vanzare-cumparare cu proprietarul din acte al masinii.