| Florin_Cosmin_Stana_1990 a întrebat:

Stie cineva daca imi schimb becurile de la pozitii cu leduri, este legal?

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu. Nu este legal. Trebuie sa obtii omologare de la RAR.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nicio modificare la sistemul de iluminare nu e legala

| danutzu96 a răspuns:

In mod normal ar trebui lasate cele stock. Dar daca bagi niste leduri nu foarte puternice care nu sar in ochi nu te opreste nimeni. La ITP posibil sa ai surprize...

| Uvox a răspuns:

Da. Nu este considerată modificare in situația în care folosesti un bec omologat RAR.
Scrie undeva sa pun doar cu incandescentă si nu cu LED? Nu. Scrie doar watajul si tipul de bec(soclu).