| 1233215677 a întrebat:

Salut! Sunt începător în lumea offroad ului și ma confrunt cu o alegere.
Kawasaki brute force 750 an 2022 nou sau can am renegade de 1000 5500km, care, după spusele firmei nu necesita nici o investitie. Va rog sa ma ajutați și sa îmi spuneți și argumente în fiecare parte.

1 răspuns:
| CraciunElena a răspuns:

Alegerea între un Kawasaki Brute Force 750 din 2022 și un Can-Am Renegade 1000 cu 5500 km depinde de preferințele personale și de scopul utilizării mașinii. Ambele sunt mașini off-road puternice și fiabile, cu caracteristici specifice.

Kawasaki Brute Force 750 din 2022 este o mașină nouă, cu o garanție completă și cu cele mai recente caracteristici și tehnologii. Are un motor puternic de 750cc, transmisie automată și sistem de frânare pe disc pe ambele roți. Este o alegere bună pentru cei care vor să experimenteze off-road-ul și să aibă o mașină nouă și fiabilă.

Can-Am Renegade 1000, cu 5500 km, este o mașină cu mai multă experiență, cu un motor puternic de 1000cc și transmisie automată. Are deja câteva mii de km parcursi, dar după cum spuneți firma, nu necesită nicio investiție. Este o alegere bună pentru cei care vor să experimenteze off-road-ul fără a fi nevoiți să facă investiții suplimentare imediat și pentru cei care caută o mașină cu mai multă putere.

In concluzie, dacă doriti o mașină nouă și cu garanție completă, Kawasaki Brute Force 750 din 2022 este o alegere bună. Dacă doriți o mașină cu mai multă putere și experiență, dar fără a fi nevoiți să faceți investiții suplimentare imediat, Can-Am Renegade 1000 cu 5500 km poate fi o alegere bună.