| ripperstrm a întrebat:

Acum ca o sa am permisul vreau sa-mi cumpar o masina.
Am tot lucrat si am stans cam 1500€(pt ca vreau sa stiu ca este a mea si ca eu am cumparat-o 100%)
Problema este ca oscilez intre 2 masini si o data cu ele inca 2 probleme.
Masinile sunt opel astra g si golf 4.
Prima problema este diesel sau benzina.
A 2-a este inscrisa ro sau sa o inscriu eu adica se merita sa dau 1000€ pe masina si app 500€ la inmatriculare ca tot cam acolo ajung.
Sau daca stiti voi alte masinibin banii astia mai bune ca cele 2.
Mersi anticipat

Răspuns Câştigător
| blAster85 a răspuns:

Man as merge mai mult pe golf motor mult mai bun masina mai comoda si mai sport, acum benzina/diesel depinde ce cum iti place. dieselu e un pic problematic daca nu e ingrijit, dar consumul nu e mare deloc, daca gasesti ceva cool in banii aia, cumpara una inscrisa nu te complica.

3 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

Golf 4 1.9 TDI 90 CP e foarte fiabil intretinere ieftina si fara prea mari probleme. Daca e prea mare motorul opteaza pentru Opel astra G 1.6.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

In banii astia nu gasesti decat sicrie pe roti, marca chiar nu conteaza...

| tudy26 a răspuns:

I-ati polo model intre anii 2000-2003 1.4 tdi consum mic, intretinere simpla si fiabila masian mica te strecori usorwinking