| Alepa a întrebat:

Buna TPU vreau sa imi iau o masina si nu stiu ce sa aleg dintre vw golf 5 sau opel astra h amandoua din anul 2005. Care sa aleg si ce fel de carburant diesel sau benzina si ce cmc sa fie. Multumesc

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

In opinia mea, Golful e o opinca, iar Astra adidas cu crampoane.
Le-am condus pe ambele. Golf 5 inghesuit, mai putin stabil chiar si decat mk4, motorizarile din ce in ce mai proaste.
Astra H e o torpila nu prea confortabila, dar incredibil de sportiva, d.p.d.v. al caroseriei.
Astra H 1.9 CDTI 150CP ar fi cea mai buna alegere de aici. Golf 5 1.4 16V sau 2.0 TDI ar fi cea mai proasta.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Fiind masini sh o alegi pe aia mai bine intretinuta, cu mai putini km, mai bine dotata

| AndyPeScurt a răspuns:

VW GOLF 5
DIN 2005 O SA GASESTI SIGUR CU MOTORIZARE DE 1. 9TDI DECI ALEGE ACEASTA MOTORIZARE.
OPEL MAI DE PREFERABIL 1. 6BENZINA.
Eu as alege GOLF 5 1.9 TDI
Dar nici opelu nu se lasa mai prejos.
Oricum conteaza si numarul de km si aspectu.
Bafta.

| recort a răspuns:

VW benzina

| wyttg3n a răspuns:

Eu as alege golf 5 1.9 diesel

| MiUx a răspuns:

Pana la urma alegi ce vreiwinking