| verutz a întrebat:

Salut TPU, am făcut o "boacănă", astăzi in pauza (țin să menționez că sunt la liceu) voiau doi colegi sa mă lovească cu plante de urzica și m-am dat mai in spate și eram cu spatele lipit de o Dacie Sandero, m-au lovit cu urzica pe mana și am dat cu cotul in mașină și s-a îndoit tabla, acum asta spun ei, dar eu nu cred că am îndoit eu placa pentru că nu aveam de unde sa îmi iau atât avânt fiind lipit practic de mașină, nu știu ce să fac sunt minor și sunt speriat, va rog sa mă ajutați/ sfătuiți, încă o chestie mașina era a unei profesoare pe care nu o cunosc și când a venit la mașină nu a văzut dauna, încă un lucru, "craterul" era de vreo juma de centi, zi buna!

8 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă nu a observat, nu ai de ce să te temi.

| doctorandus a răspuns:

Vina apartine agresorilor.

| LaviniuA a răspuns:

Trebuie vorbit cu asiguratorul ca sa constate dauna laughing acel crater poate ca are juma de metru, nu juma de centi cum zici. Sper sa acopere costul reparatiei integral.
Daca zice nasoale profa ii puneti niste urzici pe scaun laughing

| verutz explică (pentru LaviniuA):

Faza e că nu e de juma de metru pentru că nici nu sunt sigur că de la mine a fost lovitura + că nu am dat tare in mașină, nu as vrea sa se ajungă la cv nașpa pentru că cum am precizat sunt minor și nu vreau sa îmi bag părinții în belele pentru că la urma urmei a fost un accident și nu am vrut sa fac așa ceva pentru că nici măcar nu cunosc profesorul nu fac ore cu el

| LaviniuA a răspuns (pentru verutz):

Glumeam ma copile big grin Nu are de unde sa stie cine ia deformat tabla. La cati elevi are, ar fi putut fi oricare sau vreun trecator sau o fi picat o castana pe masina.
Probabil era deformata dinainte tabla.

| Simpatic a răspuns (pentru LaviniuA):

Nici nu stiu cum un asigurator ar constata o dauna de genul asta, e complicat.
Acel 'crater' se poate scoate usor cu tehnologia PDR si are preturi intre 100 de lei daca e ceva usor cum afirma userul implicat sau mai mult daca e mult de lucru.
Se face cu niste tije speciale, ventuze (daca e cazul si permite unghiul) si cu un ciocan "special", nu necesita revopsire nici tinichigerie!

| Florin23041989 a răspuns:

Vii cu tac-tu, vorbesti cu profesoara si-i platiti paguba.

| Filipp22 a răspuns:

Doar speră să nu fie camere de supraveghere in zona respectivă. Salut!