| DanielGeorgeGD94 a întrebat:

am o intrebare daca vreau sa imi cumpar masina si sa o pun pe numele mamei mele are ceva? Am auzit ca se platesc taxe mai mici persoanelor in varsta

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Taxele sunt aceleasi, asigurarile sunt mai mici... si nu nu are nimic

| DanielGeorgeGD94 explică (pentru suntserios):

Si mi-ai spune o asigurare buna cu un pret bun? te rog

| suntserios a răspuns (pentru DanielGeorgeGD94):

Nu pot sa iti spun niciun pret. se calculeaza in functie de masina si proprietar. Exista zeci de calculatoare online unde iti introduci datele si calculezi singurel

| OnuOnulică a răspuns:

Nu are ce să aibă. Dacă mama ta are peste 50 de ani o să plătești mai puține taxe.

| MTD4TheD3v1l a răspuns:

Dap,cel mai bine, iar daca iti cumperi poti face asa cum fac eu iti iei cu toate actele in regula iti da si Cartea masinii si o lasi pe numele lui/ei si fac in fiecare 30zile act vanzare/cumparare pe numele tatalui. tata ti-o vinde tie. tu lui tot asa

| xCrAzYx a răspuns:

Nu este nici o problema este mult mai bine taxele sunt mai mici la persoanele peste 30 ani