| Aurelyyan69 a întrebat:

am o intrebare. Vreau sa pun un motor de 80 pe unul de 49. Scuterul este piaggio typhoo, ce ar trebui sa fac cap coada sa mearga perfect? Multumesc mult

Răspuns Câştigător
| motobiz a răspuns:

Daca transformarea o realizezi total, adica sa inlocuiesti tot ce ti am zis eu plus variator curea si ambreiaj corespunzatoare cu cei 80cc n ar trebui sa fie probleme

3 răspunsuri:
| Tuderlus a răspuns:

Iti recomand sa te duci la un mecanic sa iti monteze el si el iti recomanda ce e mai bun.

| motobiz a răspuns:

Daca vrei sa faci tu pe mecanicul, cumpara i un kit motor de 80cc(piston, cilindru, chiuloasa, garnituri, jiglere mai mari, eventual si esapamentul) si schimbale cu cele de pe el. daca nu ai mai facut asa ceva ar fi bine sa te ajute cineva care stie si sa ti arate. succes

| Aurelyyan69 explică (pentru motobiz):

Stiu se fac dar nu stiu daca se poate rupe ceva... multe persoane mi au spus ca nu o sa mearga

| motobiz a răspuns (pentru Aurelyyan69):

Daca transformarea o realizezi total, adica sa inlocuiesti tot ce ti am zis eu plus variator curea si ambreiaj corespunzatoare cu cei 80cc n ar trebui sa fie probleme