| Andrei281040 a întrebat:

Am o problema cu un Opel Vectra B. Dupa ce o pornesc incepe sa se tureze singura si sa se subtureze, acul acela tot urca si coboara. Si spre exemplu, atunci cand franez sa opresc cateodata moare motorul. Ce ar putea sa aiba?
Multumesc!

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Faci diagnoza, probabil are eroare.
As zice ca e senzorul de turatie, clapeta de aer, sau motorasul de relanti.

| Supps a răspuns:

Mai multe detalii despre masina ar fi ajutat.
Presupun ca este un motor pe benzina, iar in 99% din cazuri este vina senzorului/motorasului de ralanti.

| Andrei281040 explică (pentru Supps):

Da are motor 1.6 benzina