| JackTh3Ripper a întrebat:

am si eu o nelamurire. as vrea sa imi cumpar un aprilla rs50 si vreau sa stiu atunci cand intru intro curba trebuie sa ma las pana jos cu el chiar daca n-am viteza? si inca ceva pot conduce cu categoria B? care ati mai avut imi puteti da detalii despre motocicleta cum se comporta (nu-s fan de viteza) dar imi plac foarte mult motocicletele si la aprilla m-am gandit si dupa mine nu are asa numita scanteie ca celelate motociclete din ziua de astazi adica la viteza adica sa atingi viteza 100km/h in cateva sec ok.Astept ceva pareri si raspunsuri multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Te apleci atat cat vrei, cat simti ca e posibil.
Daca motorul e pana in 50cc, o poti conduce cu categoria B, pentru ca include si subcategoria AM.

| JackTh3Ripper explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Si o ultima intrebare ca motor de 50cc nu cred ca ar merge atare? ma refer la viteza sa aiba un sprint anume

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru JackTh3Ripper):

Aici nu-ti pot raspunde, nu am asa experienta pe doua roti, insa am vazut cateva motoare de 50 care demarau foarte bine. Atat timp cat cutia e manuala, ai sanse sa demarezi binisor.