| ImAnonymous a întrebat:

Am si eu o problema!
Am un Audi A6 c5 2.5tdi 150cp.
Deci o accelerez se turează de ex a3-a 3000 turații sau a 2a 4000 si apoi se "pune in cap" adica numai urca, schimb si treapta de viteza si nimic, de parca motorul învârte in gol, dimpotrivă daca țin pedala la fund nimic, scad turațiile si nu ai ce sa faci decât sa merg constant sau daca o opresc si o repornesc își revine. Inainte la 2000-2500 turații ii intra si turbo, acum nimic.
Păreri?

1 răspuns:
| blAster85 a răspuns:

Debitmetrul de aer, valvula N75, turbina, sensoru de presiunde de pe admisia de aer.a mea are debitmetrul dus, am sa il iau dp net ca e mai ieftin.eu am 19 tdi.nu ai probleme cu masina? motoru de 2.5, si mai ales cel de 150hp e cel mai problematic mtor facut de grupul vag.nu ai pe cineva care are vagcom si faceai un scan sa vezi ce iti spune.bafta.