| mircioiu97 a întrebat:

Am si eu o problema cu un scuter yamaha MBK. coboram si dintr-o data mi s-a parut ceva in neregula, apoi am oprit si cand sa plec de pe loc drept, nu pleaca. Nici motorul nu se accelereaza. I-am schimbat si setul am schimbat si carburatorul, si tot la fel. Daca il accelerez si il imping putin si i iau avant pleaca si se duce, dar daca e putin panta se opreste. Va rog sa-mi spuneti de la ce poate mai poate fi! Va multumesc!

3 răspunsuri:
| Vlascici_Marko_1997 a răspuns:

Eu cred ca trebuie schimbate bilele de la variator... dar nici nu se intinde bine nu fuge?

| mircioiu97 explică (pentru Vlascici_Marko_1997):

Nu cred ca are treaba variatoru ca nu se ambaleaza motoru

| Vlascici_Marko_1997 a răspuns (pentru mircioiu97):

Are si el treaba pe acolo