| Electronistu a întrebat:

Am si eu o problema la un scuter Sprinter First Bike Electromotoru invarte in trepte ca un ceas de perete credeam ca este de la baterie a cumparat baterie tot asa facea am schimbat electromotoru si nici un semn de-a invarte cum invartea inainte am schimbat si conductori de alimentare. Am pus electromotru meu pe alt scuter si pe acelea invartea foarte repede dar la scuterul meu nu invarte rapid ajutati-ma dau funda va rog! nustiu care ar fi problema

Răspuns Câştigător
| Jicarean_Calin_1960 a răspuns:

Salut Electronistu, undeva ai un contact imperfect ...verifica masa generala, curata cu smirghel toate contactele de pe sasiul scuterului, papucul de masa inclusiv, apoi controleaza plusul pe intregul circuit, schimba si releul de pornire, intra curentul in el si nu mai scoate acei 12 v /4 A...Bafta!

| Jicarean_Calin_1960 a răspuns (pentru Jicarean_Calin_1960):

Multumesc Electronistu!

| Electronistu explică (pentru Jicarean_Calin_1960):

Si eu va multumesc!