| Sorin0072 a întrebat:

am un renault megane 1 1.6 e si mergea bine nici o problema pana cand intr-o dimineata dau la automat si nimic. Nici macar sa sune ceva, nici nu invarte, nimic, curent am, bateria e buna. Am verificat sigurantele din tablou de la baterie, de la tot, nu stiu ce sa aiba. Ma gandesc ca acolo la sigurantele de la baterie, buba o siguranta ceva, ce sa-i mai fac?

3 răspunsuri:
| xerxes1 a răspuns:

Electromotorul cel mai probabil, bobina de anclansare.
Doar poate fi si un contact slabit la cablul de masa.

| ClaudiuM1997 a răspuns:

Cel mai probabil e dus electromotorul. Poate fi reparat sau in cel mai rau caz inlocuit.

| Sorin0072 explică (pentru ClaudiuM1997):

Acum s-a aprins in bord si. STOP SI BATERIA