| Gabriela589 a întrebat:

Am un Renault Trafic diesel din 2002 si nu îi pot da de cap. Totul functioneaza pana la reglatorul de presiune, acolo se opreste si motorina. La tester imi da o eroare cu codul "181a91". Stie cineva ce inseamna sau care poate fii problema?
Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| eSseKer22 a răspuns:

Aceasta se poate datora fie unui regulator de presiune a combustibilului nefolositor, fie unui senzor de presiune common rail. Simptome asemănătoare pot apărea dacă pompa de combustibil este infundata. Verificați interiorul filtrului de combustibil pentru semne de avertizare a piliturilor metalice

| FinutzuuDan a răspuns:

Am și eu o întrebare la aceasta. Mi-a apărut pe testar reapare asta ce in seamănă eroare 181a