| Just4boy a întrebat:

am un Volkswagen Jetta 2010 si nu am pilot automat.
As vrea sa stiu daca imi trebuie doar maneta de langa volan care sa aiba pe ea modul Pilot Automat, sau imi mai trebuie ceva?

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Ai nevoie de maneta plus de cablurile aferente pentru a face legatura la ecu + de o diagnoza pentru activarea functiei.

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Lol, cum sa iti trebuiasca doar maneta esti culmea. Iti trebuie tot calculatorul de bord care face treaba asta

| relian a răspuns:

Sint masini cu pilot automat? Am vazut ceva la google dar nu stiu daca sint de vinzare astfel de masini. Poate te referi la Cruz control, dar ala doar accelereaza, deci nu tii tu piciorul pe pedala, in rest nu face nimic.Si masina ta ar trebuie sa aiba, cred ca toate masinile au cel putin astea dupa 2000.

| MariusF23 a răspuns:

Trebuie facuta si activarea din ECU.

| Just4boy explică:

Sa inteleg ca trebuie sa schimb tot computerul de bord?!

| suntserios a răspuns (pentru Just4boy):

Nu trebuie neaparat schimbat cat reprogramat

| Just4boy explică:

A ok, va multumesc! De la "Iti trebuie tot calculatorul de bord" pana la a-l reprograma e cale lunga! happy