| anonim_4396 a întrebat:

Anul trecut am luat permisul de conducere. Usor usor m-am invata sa merg cu masina, dupa o vreme nu am mai condus masina si acum imi e frica sa conduc. Zic mereu ca merg si tot imi e frica. Cum as putea sa scap de frica de a conduce?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Alege-ti un traseu simplu, si iesi sa te 'imprietenesti' cu masina. Un drum prin sat, sau o tura de oras duminica seara.
Dupa ce inveti sa manevrezi fara frica masina, iti va fi usor si in trafic, esti atent doar sa te asiguri, iar gabaritul, si de la o vreme demarajul, distanta de franare, le vei avea ca reflex.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Mai ia niste ore de condus cu un instructor