| Marian_Sava_1994 a întrebat:

As fi recunoscator daca cineva m-ar putea ajuta cu un raspuns complex la aceasta intrebare. Am un cielo din '96 care abia l-am scos din service auto. Astazi i-am pus vreo 10 l de benzina(nu cred ca mai avea decat foarte putin )si am mers cu ea vreo 20 km. Am oprit masina vreo 10 min iar cand am incercat sa o pornesc ..nimic. Ii dadeam cheie si nu scotea nici un zgomot ca si cum ar fi deconectata de la baterie. Am asteptat vreo 10 min incercand sa o pornesc iar la un moment dat am reusit. Acum o cateva zile la fel mi s-a intamplat. Vreau sa imi spuna cineva ce poate sa aiba. Mentionez ca bateria ii noua de 2 sapt cumparata. Dau funda! Multumesc.

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De ce nu te duci inapoi la service? Ei stiu ce reglaje ti-au facut la motor.

Răspuns utilizator avertizat
| 0rlando a răspuns:

Verifică cablurile de la electromotor. Am impresia că se dilată de la căldură și nu mai fac contact până când nu se răcesc.
Scoate-le, curăță-le și dă cu puțină vaselină pe ele.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Pot fi si carbunii de la demaror (periile colectoare pentru inginerii de pe aici).
Poate fi si contactul din bord.
Poate fi si solenoidul.

Răspuns utilizator avertizat
| Marian_Sava_1994 explică:

Si eu am crezut ca ii de la o borna care era putin crapata si am schimbat-o. Si nimic astazi la fel mi s-a intamplat. Bateria am cumparat-o acum 2 saptamani iar cand mi-a dat-o mi-a zis sa ma intorc peste cateva zile sa imi spuna cum sa o folosesc sau ceva de genul...nu mai stiu exact. Dar masina nu tot tp imi face asa. Doar in unele momente. Nu invarte deloc motorul.

Răspuns utilizator avertizat