| anonim_4396 a întrebat:

.. cand aveam 12 ani i-am spus mamei sa imi ia un scuter dar mi-a spus ca sunt prea mic....si a spus ca imi ia la varsta de 15 ani, acum am 15 ani dar nu vrea sa imi cumpere nici acum. Nu se pune problema cu bani dar spune ca e periculos, eu zic ca nu e asa periculos si e mai bine ca stau la tara nu la oras. Stiu copii mai mici ca mine care merg pe scuter. Ce sa ii spun ca sa o conving sa imi sumpere (la scoala am note de la 7 in sus, si o ajut si la treburile gospodaresti. Funda

4 răspunsuri:
| MariusFlorentin1995 a răspuns:

Lasatio balta cu scoala eu la scoala aveam note nici mici nici mari si tot mi-a cumparat un moto aprilia rs 50 si primul meu scuter a fost la 14 ani cred ca este frica mai mult de amenzi accidente cand am mers prima oara maicamea si cu tata si dat seama ca-mi place moto asa ca acum 8 luni mi-a luat un moto Aprilia rs 50big grino sati cumpere cand vei implini 16 ani ca atuncea vei putea conduce un scuter.BAFTA LA MILOGIT si un asfalt uscat pentru toti cu cei cu moto

| sweetgirl13 a răspuns:

Cred ca a zis chestia aia doar sa scape de tine. incearca sa iei note doar de 9 sau 10 si fa-i mereu pe plac. dupa o luna de comportament exemplar sigur nu te va refuza!

| Gargoyle a răspuns:

Scuterul se conduce incepand cu varsta de 16 ani...asa ca trebuie sa ai rabdare.Cu toate ca locuiesti la sat nu este legal sa conduci un scuter la varsta de 14 ani. Aaaa, vrei sa te dai pe ceva pentru care nu ai nevoie de permis? Poate doar un motocross pentru copii pe care sa il folosesti pe teren accidentat(in nici un caz pe sosea sau pe ulitele satului), dar de preferat intr-un complex special amenajat motocrosswinking

| Adytzu100 a răspuns:

Fi foarte cuminte si incearca sa iei note de peste +8. Si sa o ajuti foarte mult pe mama ta atunci cand are nevoie de ceva.Si poate atunci se va convinge ca chiar meriti un scuter!