| Tehnologie a întrebat:

Ce motoare sunt compatibile cu un Cielo 1.6 16V, in special de opel care sa treaca de 130 CP? Un consum mediu la cat pot ajunge, estimativ? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Pai intereseaza-te putin ce cutie ai/e compatibila cu Cielo, si ia la rand motoarele performante de la Opel, in special alea de Kadett E/Astra.
Eu ma gandesc la cele 2.0 si 2.5 (parca), benzina cu turbo. Cel mai des intalnit e C20LET-ul, si e o racheta.
Intra pe forumuri Opel, sa-ti spuna baietii care cunosc, cam ce configuratie ai putea face pe Cielo.
Eu ma gandesc sa cauti o Calibra cu motor potent, poate poti lua motor + cutie de pe ea, dar nu stiu cat de compatibile sunt.
Intra pe forumurile Opel, sa vorbesti cu cunoscatoriwinking

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ma indoiesc ca se potrivesc motoare asa cum vrei tu de la o masina la alta.

plus la cotetul ala de cielo daca pui un motor mai mare neaparat trebuie sa schimbi tot sistemul de franare ca sa poti sa o mai si opresti dupa. Cielo sta prost la frane

| Tehnologie explică (pentru suntserios):

Ma prietene, daca nu te pricepi vede-ti de treaba ta.Tu nu vezi ca habar nu ai.Dai drumu de aici ca nu te-a bagat nimeni in seama.

| suntserios a răspuns (pentru Tehnologie):

Pune si motor de BMW, nu ma deranjeaza... numai sa nu ti se dezmembreze masina cand calci acceleratia

| Tehnologie explică (pentru suntserios):

Masina e din 2006, nu e o daramatura din 95winking Ma refeream la motor de Opel nu Bmw ca nici nu sunt compatibile am impresia.