| David8388384874 a întrebat:

Salut TPU. Ce ulei sa pun la linhai worker 300cc 4x4 în motor, cutie de viteze, grupuri etc?
Dau funda

Răspuns Câştigător
| Alpha00 a răspuns:

Pentru motorul Linhai Worker 300cc 4x4, se recomandă utilizarea unui ulei de motor de înaltă calitate, cu specificații de calitate API SJ sau superior, cum ar fi uleiul de motor Valvoline 4-Stroke ATV Conventional 10W-40. Pentru cutia de viteze și grupuri, se recomandă utilizarea unui ulei de cutie de viteze cu specificații GL-5, cum ar fi uleiul de cutie de viteze Mobil Delvac 1 Gear Oil 75W-90.