| RatuscaCeaUrata a întrebat:

Cum sa-mi conving parintii pentru a-mi cumpara o motocicleta?
Am 16 ani, problema nu e de bani, problema e ca le e frica ca o sa patesc ceva, chiar n-am idee cum le pot demonstra ca nu patesc nimic cu ea, au incredere in mine dar. la motocicleta e problema.
Va rog dati-mi cateva sfaturi prin care le-as putea explica ca o sa am grija.
Le-am spus cand o sa fiu pe salariul meu o sa-mi cumpar eu mototcicleta si au zis ca nu, nici atunci nu ma lasa s-o cumpar si nu tine asa ceva in curte, insa eu vreau acum, multumesc frumos!

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu ai ce sa le dovedesti, adevarul e ca sunt priculoase si chiar daca la 16 ani nu poti conduce ceva puternic tot esti un pericol pe 2 roti

| grumpzkatze a răspuns:

Incearca sa ii convingi sa nu iti cumpere ceva puternic. ceva micut, cu putini cai, cu care sa te obisnuiesti si cu care sa nu prinzi viteza mare. va fi mai bine si pentru tine. in cel mai rau caz cere-le un scuter macar. si in cateva luni se vor obisnuii cu ideea

| RatuscaCeaUrata explică (pentru grumpzkatze):

Scuter sunt de acord, dar nu prea-mi convine mie laughing