| donnie112 a întrebat:

Daca imi iau o masina inscrisa pe alta tara decar Romania, m-ar costa mai mult sa o inmatriculez pe ro decat m-ar costa una deja inmatriculata care ar fi nevoie dora sa o trec pe numele meu? tinand cont si de taxa de mediu
FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Razvanp69 a răspuns:

Deci tu platesti decat taxa de prima inmatriculare, daca tot zici ca vrei sa inmatriculezi pe Ro o masina din afara. Ma rog uite aici ca sa te lamutesti mult mai bine decat ti-asi explica eu. http://www.avocatnet.ro/......liile.html

5 răspunsuri:
| Razvanp69 a răspuns:

Depinde de masina adica ea se refera la chestia aia cu motorul aia mai mare sau pana in 1.9. Pai chestia e ca daca vrei sa o inmatriculezi pe RO costa. Factura ca sa o faci pe numele tau nu costa mult. Poti sa o inmatriculezi cat mai "moca" daca dai statul in judecata (asta iti zic din experienta cu tata laughing) ) si daca ai noroc poti sa o inmatriculezi chiar gratis, dar instanta dureaza cam 1 an.

| donnie112 explică (pentru Razvanp69):

Stiu chestia cu datu in judecata... acum s`a schimbat si au bagat taxa de mediu pe care o platesti si la o masina inmatriculata deja, vreau sa stiu daca platesc ceva in plus daca inscriu o masina din afara sau daca, cheltuielile pentru inscriere sun aceleasi si pentru cele din afara si cele deja inscrise

| Razvanp69 a răspuns (pentru donnie112):

Deci tu platesti decat taxa de prima inmatriculare, daca tot zici ca vrei sa inmatriculezi pe Ro o masina din afara. Ma rog uite aici ca sa te lamutesti mult mai bine decat ti-asi explica eu. http://www.avocatnet.ro/......liile.html

| Adrianbistry a răspuns:

Depinde ce masina.sunt foarte multe aspecte de tinut cont.

| nicuZISpufosu a răspuns:

Depinde ca capacitatea cilindrica dar daca ai pe cineva din familie pensionar trecel pe numele iei(lui) find ca te costa mai putin si taxele sunt mai mici

| anreeasweety22 a răspuns:

Depinde ce masina