| Andrei095gmr a întrebat:

De curand mi-am achizitionat un Cityflex First Bike la o suma convenabila, problema este ca, vitezometrul arata 60km/h, dar ea nu trece de 40km/h, efectiv cat as accelera, nu vrea sa treaca de 40.Care ar fi problema,are limitator, poate are prea multi km rulati si trebuie sa schimb ceva pe la motor sau sa strang acceleratia?
Ps:Va rog, daca stiti ce ar putea avea..sa-mi ziceti!

4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

De unde știi că nu trece de 40, dacă vitezometrul arată altceva?
În plus, de unde știi care e viteza ei maximă? Poate chiar atât e - 45 km/h: http://firstbike.ro/produs-moto/mopeduri-activ-50-cc

| Andrei095gmr explică (pentru mihai69):

Nu intelegeti, are 60, dar cand merg se opreste la 40, nu ii da voie sa ajunga la 60

| mihai69 a răspuns (pentru Andrei095gmr):

Într-adevăr, nu înțeleg pentru că nu știi să explici.
Ar fi trebuit să spui că viteza maximă inscripționată pe cadran este de 60, nu că „arată": Dacă era să „arate", trebuia să fie acul în dreptul acelei cifre.
Bun, acum că ne-am lămurit în privința asta, de ce nu ai citit caracteristice scrise de producător, pe pagina al cărei link l-am scris mai sus?!?
Scrie destul de clar acolo: Viteza Maximă = 45 km/h. Așadar... mai mult nu poate.

| Andrei095gmr explică (pentru mihai69):

Pai,am vazut la altele ca viteza maxima e 60, la unele trec de 60