| Serban_Albu_1994 a întrebat:

Pe langa "vestitul" cielo mai am o dacie 1310 din 1995.asta e impecabila.pentru asta chiar nu gasesc pe nicaieri capace originale roti pentru cielo am gasit. aveti idee pe unde ar putea fi si pentru asta.stiu ca par ciudat dar mi s a pus pata de aruncat banii pe harburi.capace identice au si supernovele.

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Http://fiat.3xforum.ro/post/5690/1/Capace_roata_Dacia_1310/
Vezi daca mai e valabil, daca nu, poate pe la dezmembrari sau remat.
Eu zic ca mai bine ii cauti un set de jante din aliaj, Elba, CMS Taurus sau Dedicatie, decat sa pui plasticele care nu fac decat sa 'incurajeze' incalzirea rotilor, si asa cam frecventa la Dacia 1310, din cauza furtunaselor sau a garniturilor imbatranite de la etrieri.