| Den1470 a întrebat:

pot face un burnout cu un Opel Astra G Caravan cu motor 2.0 Diesel,si daca da, imi puteti spune si cum?

4 răspunsuri:
| ombladon a răspuns:

Daca are tractiune fata si esti pregatit sa strici orice piesa de la motor pana la roata, faci asa: Tragi frana de mana, bagi in prima viteza, turezi pana pe la 4000, dai drumul brusc la ambreiaj, calci acceleratia la podea, in caz ca fumul incepe sa iasa din ambreiaj si nu din cauciucuri, te opresti si pleci acasa cu coada intre picioare.

| MultPreaInteleptulTractorist a răspuns:

Lasa cocalareala ca strici masina, mergi normal cu ea si zi mersi ca o ai si p-aia.

| lonewulf a răspuns:

Lasa tampeniile.

| Bobes_Ion_1989 a răspuns:

Tine frana de mana si o turezi la maxim tinand frana de mana apoi dai drumu la ambreaj. daca vrei si o plecare cu stil lasi frana de mana jos cand lasi AMBREAJUL. IN CAZ ca merge prost 0268274444 pentru piese de schimb din bv