| bvkea a întrebat:

Credeti ca s-ar merita sa dai la schimb un Golf 3 din 2000, benzina,motor de 1.8 pe un opel astra din 95. tip caravan diesel? Argumentati si raspunsul!

Răspuns Câştigător
| Cata207 a răspuns:

Nu face prostia asta. tine vw-ul chiar daca iti consuma destul de mult.
1. e cu 5 ani mai vechi opelul
2. la diesel trebuie sa respecti niste reguli privind turatia motorului
3. AC-ul e foarte util in orice anotimp

| bvkea explică (pentru Cata207):

Asa ma gandeam si eu....doar ca in ziua de azi e mai ok diesel decat benzina si opelul are motor de 1.7, golful de1.8 asta ma atragea! Orcum multumesc tuturor

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca ai masina mai noua si vrei s-o schimbi cu una veche risti sa bagi mai multi bani in cea veche fiindca se strica mai usor.

| Cosminovici18 a răspuns:

Salut! Nu se merita ramai la golf!

| bvkea explică:

Imi pare rau de casetofonul din Golf am dat 300 euro pe el, iar opelul are cu caseta!+aer conditionat lipsa