| Bam64 a întrebat:

Puteti sa-mi recomandati ceva asemanator sau mai bun decat kawasaki ninja 400?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Kawasaki Ninja 500

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Asemanator nu chiar, dar de banii aia oricum poti face multe lucruri mai bune.
Decat sa blochezi vreo 2000e intr-o paraitoare riscanta, mai bine cumperi o masina de clasa mica, si o trotineta.
Motocicletele sunt pentru aia cu viata plictisitoare, care n-au nimic de pierdut. Doar ca vei intra in gastile de motociclisti, iti vei face prieteni, si imediat vei "invata" sa pierzi din ei, ca dracele astea pe doo roti nu prea te iarta, mai ales cand au peste 100cp, si tot atatea kilograme.

| Bam64 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Chiar nu sunt de acord cu acea fraza"Motocicletele sunt pentru aia cu viata plictisitoare...", sa inteleg daca ai masina te face mai fericit.Ai scris un argument foarte proat gândit.Să fim sinceri...Fiecare ar vrea să se plimbe pe un motor, însă le e frică

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Bam64):

Mie mi-a luat tata motor la 13 ani.
E adevarat, avea doar 50cc, dar cutie manuala, deci se misca decent pentru 80kg ale ei, eu avand pe atunci 40kg.
In prezent nu vreau sa am motor. Tu?

| Bam64 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Atât timp cât am vârsta asta și nu am o familie nu am nevoie de o mașina.Da, chiar vreau să-mi iau

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Bam64):

Deci as putea sa fiu rau, si sa ma intorc la afirmatia mea, pentru ca iti iei de plictiseala.
Glumesc. Inteleg ce e aia o pasiune, eu de exemplu tin o Dacie din 1976, ca imi place cum arata, si cum paraie. Fiecare cu ale lui.
Dar motoarele nu m-au atras, cum am avut acces la masini a ramas mobra in acelasi loc.
Ma mai gandeam la un 125cc pentru distante scurte pe timp de vara, dar actele si consumul costa la fel de mult ca la masinuta mea de 1700kg, 5 locuri, si aer conditionat. Deci nu e o afacere sa merg cocosat, fara nici o siguranta in trafic, pe aceiasi bani.