| PaVeLCoSmIn a întrebat:

recent mi-am luat un scuter CPI oliver city 50cc si am o problema la el,atunci cand ii dau la maxim merge un pic si se ineaca si moare motorul,va rog multe spuneti-mi care ar putea fi problema ca la carburator am umblat(l-am curatat si am umblat si la surub), am curatat si filtrul de aer, nu stiu ce sa mai fac va rog ajutati-ma.Va multumesc.

Răspuns Câştigător
| Aron98 a răspuns:

Controleaza jiglerele, in acestea se regleaza contactul intre aer si benzina. Inafara de asta, controleaza capul bujiilor ca sa nu fie murdare si ca produc scateie corecta si la turatii mari.

2 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

Du-l la un mester sa-i regleze amestecul.

| DeXz2010 a răspuns:

Vezi alimentarea daca se alimenteaza cum trebuie