| Mihai_Alexandru_1997_0Mtt a întrebat:

Salve TPU.Am o problema la scuter,sa fiu corect,la carburator probabil. Cand il pornesc nu se mentine in relantiu, incepe sa mearga roata tare si daca nu dau din acceleratie moare de tot.Am umblat la surub si la cel de aer dar degeaba, tot la fel patesc.Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Schimba-i filtrul de aer, apoi fa-i reglajele din nou la carburator.
PSbig grinaca ai soc manual, vezi sa nu fie reglat gresit.

| Mihai_Alexandru_1997_0Mtt explică (pentru OldSoul):

Am incercat si fara filtrul de aer sa vad ce se intampla, aceeasi situatie.

| OldSoul a răspuns (pentru Mihai_Alexandru_1997_0Mtt):

Cu filtrul scos, pune palma pe acel gat, astfel incat sa intre mai putin aer, vezi daca persista problema, e posibil ca filtrul tau sa fie distrus si sa intre prea mult aer...

| Mihai_Alexandru_1997_0Mtt explică (pentru OldSoul):

Am incercat si daca pun mana acolo incepe sa mearga roata singura ca si cum ar fi accelerat la maxim.

| OldSoul a răspuns (pentru Mihai_Alexandru_1997_0Mtt):

Regleaza relantiul mai slab, ai umblat la surubul de relantiu si de asta ai aceasta problema.