| teoooGT a întrebat:

ro

Pentru cei care ati avut sau aveti dacie 1310 /1410 fanatici de mecanica, ce carburatoare pot pune pe motor, adica de la alte marci de masini? As dori si poze.

Funda!

4 răspunsuri:
| Radu921 a răspuns:

Incearca pe la parcurile de dazasamblari masini, ei stiu cel mai bine dar nu cred sa intre pe TPU.

| Radu921 a răspuns:

Pe cei cu dezasamblarile ii gasesti si pe net pe siturile auto si prin revistele auto dar trebuie sa pui intrebarea diplomatic "Aveti carburatoare care se potrivesc la Dacia 1310? Ce tip si de la ce marca?"

| teoooGT explică:

Pai eu ti-am cerut "carburatoare care se potrivesc pe dacii de la alte marci de masini, prevazute cu carburator..."

| 0rlando a răspuns (pentru teoooGT):

De la alte mărci, nu știu dacă se potrivesc...în afară de renault 12, care e una și aceeași cu dacia.
Dar există niște carburatoare dublu corp foarte mișto, Webber le zice și merg pe dacie.
https://www.google.ro/......ps?/search