| BOYI a întrebat:

URGENT! Am un prieten si mi-a prpous un targ. El are un FIAT stilo anul 2002 motor 1.6, 16valve benzina zice el ca are un consum de 7, 5-8 este in 2 usi gemuri electrice... Bun si vrea sa faca cap pe cap cu mine eu am un PEUGEOT 406 diesel 1996cmc 90 cp hdi an 2001, 2 geamuri electrice jante pe 17... Vreau sa stiu daca ar fi o alegere buna. Va multumesc.

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Vrei sa dai peugeot ul pe un fiat? serios? nu e deloc o afacere buna dupa parerea mea decat daca nu iti mai permiti sa intretii masina cu motor de 2l

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sfaturile pe care le vei primi, nu pot fi decat la plesneala.La vechimea masinii (nu dai nici macar KM. la bord), pot apare atate probleme incat datele constructive se potrivesc cam asa cum ai prezenta un mos cu datele din tinerete. Daca te pricepi la auto, stabileste singur. Daca nu consulta un cunoscator.

| DiamantulAuriu a răspuns:

Salut.
Nu cred ca ar fi o alegere buna, in primul rand peugeot-ul tau are motorul mai mare, mie nu mi-ar inconveni sa dau la schimb un motor mai mare pentru unul mai mic si in al doilea rand este mai fain un peugeot decat un fiat

| 5yr0Kk a răspuns:

Nu stiu ce sa zic.mi se pare un consum cam mare pentru un 1.6...eu am o skoda fabia 2002 1.6 si consuma 5.5 maxim 6 la 100 km plus ca e in 4 usi si tot 16 valve...
nu stiu.dar tousi cred ca ar fi bun targul...vezi tu...happy

| BOYI explică (pentru 5yr0Kk):

Multumesc mult pentru sprijinul acordat si eu sunt de aceeasi parere.

| LegiuitorulX a răspuns:

Nu, cum sa dai peugeotul pe un fiat din anul ala? Acum, in 2013, Fiat bate la fundul gol Peugeotul dar in 2002 era fix invers.

| BOYI explică:

Va multumesc pentru raspunsuri

| gagoa a răspuns:

Eu zic NU