| AlexAndrei96 a întrebat:

Vreau sa-mi cumpar o masina. Buget: 4000 euro. La momentul actual am un Ford 2008 in 4 usi. Vreau sa aiba cel putin 100CP, desing sport/jeep. Ce mi-ati recomanda? Il folosesc in oras sin in week-end-uri pe la munte. Tin cont si de design.

Răspuns Câştigător
| MariusF23 a răspuns:

Land Rover Freelander?

13 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ai o masina din 2008 si vrei sa avansezi cu un buget sub masina actuala?
4000e te poate ajunge un Ford din 2004!
De șport/gip nici nu se pune problema.
Mai pluseaza cu 10.000 ca sa te incadrezi. Eu m-am dat azi cu un Grand Cheeroke, pentru confort il recomand. Mai naspa de cutia automata, ca la majoritatea SUV-urilor nu prea exploateaza cuplul motorului cum trebuie, nici macar pe S.

| AlexAndrei96 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Frate, am gasit un Jeep foarte smecher Gran Cherokee la 4000 euro. Tata vrea si un Jeep. Asta de acum e sprot.

| suntserios a răspuns (pentru AlexAndrei96):

Ce bucurie o sa fie pe capul lui cand o sa plateasca impozite la Gran Cherokee de o sa ii iasa pe ochi

| PikachUS a răspuns (pentru suntserios):

Frate dacă vrea să scape de impozite varianta e BULGARIA!

| suntserios a răspuns (pentru PikachUS):

Exact, daca tot renunta la un Focus pentru un cazan pe roti macar sa fie cocalar pana la capat si sa il inscrie pe Bulgaria

| AlexAndrei96 explică (pentru suntserios):

Da,da,da,da.DA.DAA. Asa o sa faca, O sa-i transmit. Baaaa! Tu nu intelegi ca e doar pentru munte si prin iesiri din oras? Si Fordu o sa-l pastreze. Fordu e inmatriculat in Romania, cu numere personalizate. Vai de capu tau'

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Nu stiu dar eu am vazut Loganuri din 2008 mai scumpe de 4000 de euro deci ai mare grija ce harb iti cumperi. Deja e SF sa vorbim de gipane, BMW-uri si Mertane la banii astia. Ford este o masina foarte buna, nu vad la ce-ti trebuie s-o schimbi.

| Sucigan_Razvan_1999 a răspuns:

Eu ti-as fii recomandat un BMW, Mercedes aceste au un design frumos la 4.000 E sunt destul de misto modelele.

| suntserios a răspuns (pentru Sucigan_Razvan_1999):

Bineinteles ca recomanda cineva BMW si Mercedes cand bugetul e 4000euro. Ce mai conteaza ca ia un cazan pe roti?

| PikachUS a răspuns:

Nissan Terrano II

| AlexAndrei96 explică (pentru PikachUS):

Nu prea-mi place designul. Bine, nu e masina mea, lu' tata nu-i place... laughing Cred ca va fi un RandRover...

| PikachUS a răspuns:

Sau un Grand Cherokee... cele mai bune sunt cele cu motoare 2.7 ( 163 cp sunt motoare de Mercedes Ml 270 ) sunt și cele cu motoare 3.2 desigur diesel dar au 115 cp și sunt foarte proaste ..cad repede

| AlexAndrei96 explică (pentru PikachUS):

Frate..arata tare, e si bunicel, nu stiu.o sa-i arat si tatei. Faza e ca el vrea ceva mai Jeep-ulet happy Deci...e destul de marfa.