| andreicristianvlad a întrebat:

Vreau sa-mi schimb anvelopele si apelez la voi sa ma sfatuiti ce sa aleg dintre michelin si hankook pentru ca sunt printre cele mai bune. Astept pareri. Multumesc

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Michelin e cel mai scump dar nu imi place brandu produs in franta. Bridgestone e mai bine doar de aia se nuneste pod de piatra

| Simpatic a răspuns:

@noturbinanogood: pai tu pe masinile tale de 800 de euro nici nu ai cum sa vezi Michelin vreodata de noiwinking
Unii vor anvelope premium pentru plusul acela de cativa metri in franare sau pentru aderenta, pentru circuit exista si modele dedicate care nu se gasesc decat pe comanda, una e sa faci drag-uri si alta e viteza-n coasta.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Uita-te la clasificarile lor, asa le alegi.
Pana si marcile no name pot face "senzatie" pe asfalt, daca alegi modelul potrivit.
Dar sunt curios cati dintre voi iesiti din oras cu masinile, eventual pe circuite, ca vad ca toata lumea are in cap marci de top... Eventual le puneti pe Logan, sau Golf...
Anvelopele vandute de firme autorizate sunt omologate, si sigure.
Doar porcariile de la Sunfull in jos, sau resapatele, sunt periculoase. In rest, de anvelope scumpe au nevoie cei care se dau profesionist cu masinile, nu orice navetist.
Deci... Uita-te la specificatii, nu la recomandari, ca nu cred ca avem piloti printre noi.

| Panamax a răspuns:

Hankook sunt facute in Ungaria, nu am nimic cu ei dar.
Michelin pauza mare, apoi Bridgestone, apoi altii la ceva distanta... Sunt "emotionat" profund de toti cei care fac fabrici in Ungaria, Polonia etc...
dar nu in Ro. Am sa cumpar Michelin si Continental pentru performante/performante si din patriotism.

| andreicristianvlad explică (pentru Panamax):

Multumesc pentru parerea ta. astept si altele