| Bybanu a întrebat:

Salut,

Vreau sa cumpar un scuter (e adus din Italia) si nu are nici un fel de act la el (o fi furat, dupa parerea mea).

Eu vreau sa-l folosesc la tara (unde si sunt acum). Am auzit ca numerele le iau de la primarie si imi da si un certificat...

Are ceva ca nu am acte la el, sau cum pot sa le fac?
Ce altceva mai trebuie sa fac la scuter sa merg legal cu el; Atestatul il iau curand.

4 răspunsuri:
| condreavaly a răspuns:

Nu poti sa faci nimic fara actele lui. poate e radiat si nu sti tu

| extazyboy a răspuns (pentru condreavaly):

Buna poti sa imi raspunzi si mie la ultima intrebare in leg cu scuterul

| Bybanu explică:

Si daca e un scuter facut din bucati...nu trebuie sa ii fac cumva acte?straight face

Răspuns utilizator avertizat